Zwiedzamy Powiatową Straż Pożarną w Końskich

W dniu dzisiejszym wybraliśmy się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Końskich.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową.  Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko  samochodowych.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.
Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki  oraz zobaczyć strażaka w pełnym umundurowaniu. Atrakcją spotkania był również pokaz lania wody.
Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji.Za miłe spotkanie dzieci podziękowały  strażakom wręczając własnoręcznie wykonaną laurkę oraz podziękowanie.  A z okazji minionego 4 maja Dnia Strażaka zaśpiewaliśmy „sto lat”.
Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba.
Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

0 0 votes
Oceń wpis
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments