Zajęcia z rytmiki

Rytmika to zajęcia muzyczno-ruchowe, prowadzone przez osobę z wykształceniem muzyczno-pedagogicznym. Zajęcia mają na celu rozwój kulturalny dzieci poprzez ruch, śpiew oraz własną inwencję. Dzieci na rytmice uczą się piosenek związanych m.in. z aktualną porą roku, grają na instrumentach muzycznych, uczą się prostych układów tanecznych oraz poznają podstawowe elementy muzyki jak dynamika czy agogika reagując na nie poprzez ruch. Zajęcia mają formę zabawy, więc nie ma większego znaczenia czy dziecko przejawia zdolności muzyczne. Jednak rytmika i zajęcia umuzykalniające pomagają rozpoznać u dziecka talent muzyczny, który odkryty w tym wieku może być dalej rozwijany w szkole muzycznej bądź na prywatnych zajęciach.

0 0 votes
Oceń wpis
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments