Zajęcia plastyczne – piasek kinetyczny

Dzisiaj „Żabki” w ramach zajęć plastycznych tworząc swoje dzieła używały piasku kinetycznego.  Zabawa nim  jest bardzo przyjemna, piasek łatwo poddaje się modelowaniu, jego ciągły ruch działa bardzo relaksująco i wyciszająco. To również bardzo dobre narzędzie terapeutyczne np.: przy wzmocnieniu pracy rączki. Dzieci mogą tworzyć przeróżne formy wykorzystując w pełni swoją wyobraźnię.

Dzieci uwielbiają bawić się w piaskownicy, jednak nie zawsze mają taką możliwość. Kolorowy piasek kinetyczny pozwala na stworzenie piaskownicy w przedszkolu. Ogromną zaletą piasku kinetycznego jest to, że nie brudzi rąk oraz jest całkowicie wolny od alergenów, czyli nie uczula.

Piasek kinetyczny doskonale przygotowuje dziecko do nauki krojenia nożem. Ulepienie wałeczka, czy piaskowego chlebka i pokrojenie go na kromeczki daje dziecku mnóstwo radości i śmiechu. Maluch uczy się dokładności, cierpliwości i koordynacji.

Efekty zaangażowania  i zadowolenia można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

0 0 votes
Oceń wpis
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments