Wycieczka do Nadleśnictwa Barycz :)

W dniu 18.10.2018r. dwie grupy z naszego przedszkola: „Motylki” i „Sówki” pod opieką wychowawczyń wzięły udział w wycieczce do Nadleśnictwa Barycz. Celem wycieczki było poznanie siedziby Nadleśnictwa oraz ważnych funkcji pracy leśnika. Podczas słuchania i oglądania w sali konferencyjnej pogadanki oraz filmu edukacyjnego przedszkolaki poznały zwierzęta mieszkające w lesie oraz jak prawidłowo zachowywać się w lesie.

Następnie wybraliśmy się do Szkółki Leśnej, nazwanej „Leśnym Przedszkolem”. Pod czujnym okiem pana leśniczego dzieci oglądały małe sadzonki, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa. Poznały fazy rozwoju drzewa – od nasionka do sadzonki. Miały też okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące rozpoznawania i nazywania drzew.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było ognisko w miejscowości Niebo.

Na zakończenie wycieczki przedszkolaki podziękowały własnoręcznie wykonaną makietą lasu. Dziękujemy tacie naszego kolegi Bartka – panu Łukaszowi Jóźwikowi, za tak miłe przyjęcie i poświęcony nam czas.

0 0 votes
Oceń wpis
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments