Wycieczka do Bałtowa

19 września nasze przedszkolaczki wyruszyły na wygraną w plebiscycie Echa Dnia (grupa „Stokrotki”)  wycieczkę do Bałtowa.

Pogoda choć to już wrzesień od rana nam dopisywała. Wyruszyliśmy w drogę o godz. 8.00 , a na miejscu byliśmy ok.10:30. Jako pierwszy zwiedziliśmy JuraPark. Przewodnik oprowadził nas zatrzymując się przy każdej figurze dinozaura  opowiadając czym się charakteryzował, czym żywił, jak polował…

Dzieci były pod dużym wrażeniem jak potężne były to zwierzęta.

Po obiedzie, który zjedliśmy w Zajeździe Przystocze i wyruszyliśmy autobusem do Zwierzyńca Bałtowskiego. Dzieci miały okazję z bliskiej odległości zobaczyć mnóstwo zwierząt m.in. strusie, antylopy, jelenie, sarny, dziki, owce.

Gdy wysiedliśmy z autobusu kolejny przewodnik oprowadził nas po Parku Miniatur i przybliżył historie wielu zamków, dworów z różnych krańców Polski.

Kolejnym puntem wycieczki była Sabatówka. Chętne dzieci mogły przejść tam przez tunel strachu, a następnie przez pajęczynę. Później zostaliśmy zaproszeni do chatki czarownicy, która już na nas czekała. Opowiedziała dzieciom zabawne historie, a nawet częstowała „odchodami pająka”, które tak naprawdę okazały się ziarnem słonecznika :).

Wycieczka była bardzo udana, zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc i zdobyliśmy mnóstwo informacji. Mamy nadzieję, że zarówno dzieci jak i rodzice będą mile wspominać tą wycieczkę.

0 0 votes
Oceń wpis
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments