Z wizytą u strażaków…

W dniu dzisiejszym wybraliśmy się na wycieczkę  do Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Końskich.W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi lub wypadków samochodowych. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Podopieczni z wielką radością przymierzali ubiór strażaka, hełm,  aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem.  Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej i sytuacje, kiedy powinny go używać. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem przy wozie strażackim, którego syreny wywołały zachwyt na buziach naszych przedszkolaków.

0 0 votes
Oceń wpis
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments