Wizyta ratownika medycznego

Dnia 30 października w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca gościliśmy w naszym przedszkolu Ratownika Medycznego – pana Marcina Pytlosa.

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Maluchy obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze. Na zakończenie spotkania przedszkolaki dostały certyfikaty wręczone przez pana Marcina.

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

0 0 votes
Oceń wpis
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments