Wesoło, zdrowo i pomarańczowo czyli Dzień Marchewki

Dzisiejszy dzień był dniem wyjątkowym- pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. Obchodziliśmy przypadający na 4 kwietnia Dzień Marchewki.  Realizując program edukacji żywieniowej przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki. Jak się okazuje z marchewki można zrobić też dżem, sok  i upiec marchewkowe ciasto.  To ostatnie bardzo się spodobało naszym przedszkolakom. Ten „ zdrowy dzień pomarańczowy” wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi oczywiście o marchewce, chrupaniem surowych marchewek, próbowaniem marchewkowego soku a także degustacją marchewkowego ciasta. Był to dzień ,w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili! Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów ,zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.

Pozdrawiamy marchewkowo… 🙂

0 0 votes
Oceń wpis
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments