Pyszne i zdrowe soki owocowe 🍇😄

Kończąc blok tematyczny „Jesień w sadzie i ogrodzie”  dnia 06.10.2020r. dzieci przyniosły do przedszkola marchewki i dowolny owoc. Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić soczek owocowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką , jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie dzieci kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i marchwi. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.  Głównym celem działań było kształtowanie postaw prozdrowotnych, utrwalanie nazw owoców i warzyw.

0 0 votes
Oceń wpis
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments