„Bezpieczeństwo na drodze” czyli wizyta pani Policjantki i koziołka Spoko ⛔

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas pani Policjantka z KPP w Końskich. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.

Podczas spotkania utrwaliliśmy numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjantka wyjaśnili też maluchom jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Było to bardzo udane spotkanie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali cukiereczka  wykonali z policjantką i koziołkiem pamiątkowe zdjęcie.

 

0 0 votes
Oceń wpis
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments