Święto Niepodległości

Data 11 Listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla przedszkolaka te pojęcia są trudne, ale my wiemy jak bardzo ważne. Przy okazji takich właśnie świąt przybliżamy dzieciom słowa: patriotyzm lub służba Ojczyźnie, przywiązanie do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej.  Pokazujemy dzieciom troskę o dobro kraju, pokazujemy to, co osiągnęły poprzednie pokolenia.

Z tej okazji  10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia, na której gościliśmy emerytowanych nauczycieli: Państwa Annę i Jana Wiklaków. Uroczystość rozpoczęła się artystycznym programem w wykonaniu 5 i 6 latków z naszego przedszkola. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Polski. Zaproszenie goście byli pod wielkim wrażeniem występu naszych przedszkolaków.

0 0 votes
Oceń wpis