5. Rozwijanie zdolności

Rysowanie, lepienie z plasteliny, a potem także liczenie i czytanie, to tylko niektóre zdolności, które zdobywa mały przedszkolak. Tych wszystkich rzeczy mógłby uczyć się oczywiście także w domu, ale nie z tak dużym powodzeniem jak w przedszkolu. Z kilku powodów. Przede wszystkim nauka kilkulatka powinna odbywać się poprzez mądre zabawy (by go nie zniechęcić) i sposobami dostosowanymi do wieku brzdąca. Wychowawczynie w przedszkolu są doskonale przygotowane do pracy z tak małymi dziećmi. Poza tym dzieci chętniej i szybciej się uczą, gdy widzą postępy rówieśników (Bartkowi udało się wyciąć auto, ja też spróbuję). I jeszcze jedno: gdy rysunek przedszkolaka zawiśnie na tablicy, można się nim pochwalić przed wszystkimi.