ALPAKI

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście. Wielka to była niespodzianka, kiedy do sali wmaszerowały dwie alpaki o imionach: Rysiek i Bambi. Ich opiekunka opowiedziała  kilka ciekawostek o zwyczajach i życiu tych uroczych zwierzątek. Następnie każdy z nas mógł pogłaskać, wyczesać i nakarmić marcheweczką alpakę.

Takie zajęcia są bogatym źródłem wiedzy, przepełnione  sensorycznymi doznaniami, ale to nie wszystko…

Przedszkolaki uczą się odnajdywania w nowych, zaskakujących sytuacjach, ćwiczą koncentrację uwagi, niekiedy przełamują swoje lęki, uczą się odpowiedzialności za zwierzęta i za swoje zachowanie, co skutkuje coraz większą pewnością siebie.

Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś Rysio i Bambi odwiedzą nasze przedszkole. W końcu obiecały nam wspólny spacer. 🙂

0 0 votes
Oceń wpis