Dzień: 16 grudnia 2019

Pieczemy świąteczne pierniczki :)

Dziś w naszym przedszkolu zapachniało świętami. Zapachniało w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż w powietrzu unosił się zapach cynamonu, wanilii, miodu, przypraw korzennych.

Dzieci  zapoznały się ze składnikami, które są potrzebne do zrobienia piernikowego ciasta. Następnie wszystkie produkty zostały przez dzieci kolejno dodawane, a ciasto zagniecione. I tak powstały pyszne pierniczki. Kolejnym etapem będzie ozdabianie pieników za pomocą lukrowych pisaków, cukiereczków i posypek. To już wkrótce… (więcej…)

Ogłoszenie!

Informujemy, że z powodu bardzo niskiej frekwencji dzieci i zadeklarowaną nieobecnością do końca miesiąca przerwa świąteczna trwa od 24.12.2019 do 01.01.2020.

Spotykamy się w Nowym Roku 02.01.2020.

„Na straży przyrody”

Grupa starszaków wzięła udział w akcji edukacyjnej pt. „Przedszkolak na straży przyrody” organizowanej przez Agencję WTEM z Legionowa. Celem akcji jest propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat ekologii, zagrożonych gatunków roślin i zwierząt oraz kształtowanie postaw pro-ekologicznych w codziennym życiu. W nauce pomagały nam zwierzątka z bajki  pt.”Lwia straż”. (więcej…)